KOM 3752 kodlu End. Oto. Sys II dersi ile ilgili en son proje dosyalarını indirmek için buraya tıklayınız.


SCADA-HMI dersinde yapılan Visu+ uygulamalarına ve Vijeo Citect ile ilgili dokümanlara aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

http://www.yildiz.edu.tr/~oakbati/SCADA_VISU.rar (4MB)

http://www.yildiz.edu.tr/~oakbati/SCADA_VIJEO.rar (24MB)

Bildiğiniz üzere sizlere ilk ödev olarak verilen bulmaca uygulaması 1. Vize yerine geçecektir. Bu ödevin son teslim tarihi 2 Haziran 2017’dir. Lütfen ödevinizi otomasyon.odev@gmail.com adresine öğrenci numaranızı ve ad-soyadı bilgilerinizi ekleyerek tek bir dosya halinde (rar veya zip) gönderiniz.


KOM 3752 kodlu End. Oto. Sys II dersi ile ilgili proje dosyalarını indirmek için buraya tıklayınız.


Lütfen Endüstriyel Otomasyon Sistemleri 2 dersi için verilen ödevleri otomasyon.odev@gmail.com adresine gönderiniz.


Size verilen bağlantıda aşağıda geçen projeleri ve ilgili Proteus dizayn dosyalarını bulacaksınız:

1-12.12.2016 klasörü (Vize 2 çözümünü içerir)

2-19.12.2016 klasörü (Grup1’de gerçekleştirilen düzeltilmiş sıcaklık ölçüm örneğini içerir)

3-21.12.2016 klasörü (Grup2’de gerçekleştirilen düzeltilmiş sıcaklık ölçüm örneğini içerir)

4-2017_App1 klasörü (her iki grupta gösterilen düzeltilmiş EEPROM örneğini içerir)

5-2017_App2 klasörü (yeni bir EEPROM örneği içerir)

Son dersimizden hatırlayacağınız gibi, gerçek bir mikro denetleyici seti üzerinde çalışarak sizlere sıcaklık ölçüm örneği göstermiştik. Bu deney setinde göstergelerin ortak uçları transistörler ile sürülmekteydi, sonuç olarak Proteus devre şeması daha önce dersimizde yapılan örneklere göre farklılık teşkil etmektedir.

2017_App2 klasöründe her saniye yukarı sayan bir gösterge içeren ve enerji yeniden verilse bile sayma değerini saklayan yeni bir örnek bulacaksınız.

Bağlantı: http://www.yildiz.edu.tr/~oakbati/Final.rar


KOM 3252 kodlu Mikro Denetleyiciler dersi ile ilgili 1. vizeden itibaren olan yeni proje dosyalarını indirmek için buraya tıklayınız.


KOM 3252 kodlu Mikro Denetleyiciler dersi ile ilgili proje dosyalarını indirmek için buraya tıklayınız. (28.10.2016) Ek projeler için ise buraya tıklayınız. (2.11.2016)


ELM 4241 kodlu PLC dersi ile ilgili en son dosyaları buradan indirebilirsiniz.


ELM 4241 kodlu PLC dersi için CX-ONE Program paketini buradan indirebilirsiniz (geçerli bir e-posta adresi kullanarak kayıt olmanız gerekmektedir). Program Windows 10'da test edilmiştir ve çalışmaktadır. Eğer halen programla ilgili sıkıntı yaşıyorsanız, projelerden oluşturulmuş olan PDF dosyalarını buradan indirebilirsiniz.


ELM 4241 kodlu PLC dersi uygulama dosyaları (29.3.2016) için buraya tıklayınız (Dosyaları açabilmek için CX-Programmer 9.3 kullanmanız gerekmektedir.)


Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Lab 2 sunumları için saatler: 10:00-12:00 ve 13:00-15:00


Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Lab 2 için hazırladığınız projelerin sunumu 8 Ocak Cuma günü saat 10'da başlayarak yapılacaktır. Sunum sonrasında proje raporunuz teslim alınacaktır. (sunumlar proje başında olacak, proje raporu teslim alınacaktır, sunum dosyası hazırlamanıza gerek yoktur). Yeni duyurular için lütfen burayı takip ediniz.


Mikro Denetleyiciler dersine ait projeleri (final sınavı için) indirmek için burayı tıklayınız.


Mikro Denetleyiciler dersine ait projeleri indirmek için burayı tıklayınız. Projelerde ciddi değişiklikler yapılmıştır ve bazı açıklamalar eklenmiştir, lütfen bunlara dikkat ediniz. Özellikle son derste yapılan uygulamayı mutlaka gözden geçiriniz. "26.10.15" ve "analog" isimli projeler iki grup arasında farklılık teşkil etmektedir. Lütfen iki grubun projelerini de inceleyiniz. Her klasörün içinde proteus dizayn dosyasını bulabilirsiniz. Sınavda notların açık olduğunu ve elektronik cihazlar hariç herhangi bir kaynağı yanınızda getirebileceğinizi unutmayınız.